JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ

przez |

JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ

Zakładając własną firmę, należy pamiętać o tym aby być kreatywnym i nie przywiązywać się tylko do jednego pomysłu. Ważna jest kreatywność, która pomoże wprowadzać nowości, często nie związane tylko z jedną branżą.

Spowoduje to rozwój nie tylko firmy, ale również nas, jako właściciela. Rynek bardzo dynamicznie się rozwija i nie podążanie za trendami, może sprawić, że konkurencja przeskoczy nas o kilka kroków.

Opierając przedsiębiorstwo na rozwoju, ale także pasji, można spowodować, że odniesie ono sukces nie tylko na jednym polu. Robiąc coś z pasją, może wyjść poza ograniczenia.

Jedną z metod na zwiększenie obrotów w dalszej fazie rozwoju jest oczywiście wyjście z produktami poza granice kraju. Nie jest to łatwe, ale jeśli dobrze się to przyjmie, to rozwój będzie ogromny.

Do tego ważnym czynnikiem jest to, aby otaczać się zaufanymi wspólnikami, pracownikami, którzy myślą podobnie do nas. Mentor, który ma większe doświadczenie też jest tutaj niezbędny, ponieważ może on prowadzić „za rękę” przez kolejne schody.

Jak założyć firmę - poradnik

JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ – KROK PO KROKU

Zakładanie działalności gospodarczej jest w Polsce bardzo prostą czynnością. Należy skupić się na najważniejszych krokach i całość może zająć tylko do dwóch dni:

1. Na początku przede wszystkim trzeba wybrać branże, w której chce się pracować. Jest to element najważniejszy, ponieważ bez dobrze poznanej niszy, ciężko jest stworzyć i rozwinąć dochodowy biznes.

2. Potem powinna paść decyzja, na jaką formę działalności się decyduję. Może być to na przykład jednoosobowa działalność gospodarcza. Charakteryzuję się ona tym, że nie trzeba mieć kapitału zakładowego.

Dodatkowo można prowadzić księgowość uproszczoną, a także starać się o dotację. Mniejsze składki ZUS, to także korzyść, która dla młodego przedsiębiorcy ma ogromne znaczenie.

Niestety, taka działalność nie podlega dziedziczeniu i nie można jej sprzedać. Jest zarejestrowana tylko na jedną osobę.

Drugą formą działalności jest spółka cywilna. Przede wszystkim może być w niej kilku właścicieli, co powoduję wspólną odpowiedzialność w razie jakiś komplikacji. Nie ma także wymaganego kapitału założycielskiego.

Następnymi formami są spółki: jawna, prawa handlowego, partnerska, komandytowa, komandytowo-akcyjna, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjna.

3. Ważną kwestią jest wybór formy opodatkowania firmy.

W zależności od formy działalności, można dostosować podatki wybierając odpowiednie formy: PIT – podatek dochodowy od osób fizycznych, IT – podatek dochodowy od osób prawnych, RPE – ryczałt od przychodów ewidencyjnych, karta podatkowa.

4. Trzeba wybrać rodzaj działalności gospodarczej.

5. Następnie dobrać odpowiednie biuro rachunkowe, które zajmie się działaniem księgowym na rzecz firmy. Prowadzenie samemu tej czynności, często pochłania bardzo dużo czasu, który można przeznaczyć na rozwój firmy. Jest to zdecydowanie bardziej efektowne i może przynieść więcej funduszy, niż zaoszczędzone środki na rzecz księgowych.

6. Rejestracja firmy.

7. Założenie konta bankowego. Podobnie jak poprzednie czynności, można to zrobić przez internet. Ofert banków jest wiele, dzięki czemu można wybrać tą odpowiednią do własnych potrzeb.

Ważną rzeczą jest fakt, iż należy tu się liczyć z systematycznymi opłatami za utrzymanie konta.

8. Wyrobienie pieczątki. Końcowa faza zakładania firmy.

Po wykonaniu tych kroków, czas na promocję swojej firmy wśród klientów.

Dobry i skuteczny marketing, to podstawa – niezależnie od branży, w której działa Twoja firma. Tak więc do dzieła, korzystaj z różnych form reklamy – online i offline.